Lorem.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Excepturi, facere!
Velit?
Labore iure corporis, quos quod nesciunt quasi magni odio sint.
Facere?
Vel alias quasi doloribus totam debitis, temporibus est esse adipisci.
odkryj

Produkty

Bez recepty


Mobilat Maść/żel

Mobilat® to trójskładnikowy preparat w postaci maści lub żelu do stosowania miejscowego. Mobilat® wykorzystuje synergizm działania zawartych w nim substancji tj.  kwasu salicylowego, wyciągu z kory nadnerczy oraz polisiarczanu mukopolisacharydowego wykazując działanie:

• przeciwbólowe • przeciwzapalne • przeciwobrzękowe.

Wskazania: Mobilat® maść: • leczenie pourazowych  i miejscowych  stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych • miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.

Mobilat® żel: • leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków • leczenie bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien.

Dawkowanie: Nakładać 1-3 razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca pasek maści/żelu długości 5 do 15 cm. Po nałożeniu maści/żelu na zmieniony chorobowo obszar, należy delikatnie wmasować go w skórę. Stosować na nieuszkodzoną skórę.

Przeciwwskazania: • nadwrażliwość na substancje czynną lub na którąkolwiek substancje pomocniczą

W niżej wymienionych przypadkach preparat Mobilat® maść/żel może być stosowany jedynie po przeprowadzeniu przez lekarza wnikliwej analizy korzyści do ryzyka: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła) oraz u dzieci. Analizę taką należy przeprowadzać również w przypadku przedłużonego stosowania preparatu Mobilat® na dużych obszarach skóry, u chorych z zaburzoną czynnością nerek.

Dostępne opakowania: Tuba 50 g.

Podmiot odpowiedzialny: STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy

Więcej informacji na: www.mobilat.pl

ulotki/
ulotki/
images/leki/packshot.jpg
Czytaj więcej

Elmetacin

Elmetacin® to preparat w postaci aerozolu do stosowania zewnętrznego zawierający 1% roztwór indometacyny o działaniu:

• przeciwbólowym • przeciwzapalnym • przeciwobrzękowym.

Elmetacin® łagodzi ból i hamuje zapalenie bezpośrednio w miejscu zmienionym chorobowo. Postać aerozolu jest łatwa i wygodna w stosowaniu, daje przyjemne uczucie chłodu i nie natłuszcza skóry.

Wskazania: Objawowe, miejscowe leczenie bólu spowodowanego:  • stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji i urazów  (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia) • stanem zapalnym tkanek miękkich, np.: zapalenie ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych i zesztywnienie stawu barkowego • zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie: Preparat nakłada się 3-5 razy na dobę. W zależności od wielkości bolesnego obszaru, należy nałożyć 0,5 ml do 1,5 ml aerozolu, np. należy nacisnąć na pompkę 5 do 15 razy, co odpowiada 4 mg do 12 mg indometacyny. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 7,5 ml roztworu, co odpowiada 60 mg indometacyny.

Przeciwwskazania:

• nadwrażliwość na indometacynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne • nie należy stosować na: otwarte rany, skórę zmienioną zapalnie lub zakażoną, wyprysk, błony śluzowe, gałki oczne • ostatni trymestr ciąży

Nie należy stosować preparatu Elmetacin® u dzieci i młodzieży, ponieważ brak jest wystarczających  badań dotyczących stosowania produktu leczniczego w tej grupie wiekowej. U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub jelit, Elmetacin® może być stosowany jedynie w przypadku istotnych wskazań powodujących konieczność takiej terapii i tylko po wnikliwym rozważeniu przez lekarza korzyści i zagrożeń.

Dostępne opakowanie: Butelka o poj. 50 ml.

Podmiot odpowiedzialny: STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy

ulotki/
ulotki/
images/leki/elmetacin pud bez cienia-resized.jpg
Czytaj więcej

ITAMI

ITAMI®- to preparat w postaci białego plastra samoprzylepnego o wymiarach 10x14 cm do stosowania miejscowego, zawierający 140 mg. diklofenaku o działaniu:

przeciwbólowym i • przeciwzapalnym.

ITAMI łagodzi ból i hamuje zapalenie bezpośrednio w miejscu zmienionym chorobowo. Postać plastra jest łatwa i wygodna w stosowaniu. Nowoczesna budowa plastra zapewnia komfort I wygodę zastosowania nawet na obszarach narażonych na odkształcenia ( np. staw kolanowy, staw łokciowy). Dzięki swojej wyjątkowej budowie ITAMI idealnie przylega i działa w miejscu aplikacji ograniczając tym samym ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych.

Wskazania: leczenie krótkotrwałe (nie dłużej niż 7 dni). Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń, zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1 ChPL; u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u pacjentów, u których podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpił atak astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa; u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy; stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od rodzaju zmiany: wysiękowe zapalenie skóry, wysypki, zmiany zakażone, oparzenia lub rany; ostatni trymestr ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.  

Dostępne opakowanie: Dostępne opakowania x 2, 5 i 10 plastrów pakowanych w oddzielne saszetki.

Podmiot odpowiedzialny: : Fidia Farmaceutici S.p.A.Via Ponte della Fabbrica, 3/A, 35031 Abano, Terme (Padova), Włochy. Informacji udziela: STADA Poland Sp. z o.o., Al. 3 Maja 6, 05-501 Piaseczno, Polska; Tel. +48 22 737 79 20, Fax +48 22 750 38 82

ulotki/
ulotki/
images/leki/itami.jpg
Czytaj więcej

Hirodoid

Hirudoid® to wieloskładnikowy preparat dostępny w postaci maści i żelu do stosowania miejscowego. Hirudoid®  wykazuje działanie.:

• przeciwzapalne • przeciwzakrzepowe i • regeneracyjne.

Dzięki zawartości polisiarczanu mukopolisacharydowego Hirudoid® zapobiega tworzeniu się zakrzepów powierzchownych, stymuluje ich wchłanianie, wykazuje miejscowe działanie przeciwzakrzepowe oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków. Przyczynia się do regeneracji struktur tkankowych.

Wskazania: Do stosowania miejscowego na skórę w przypadku: • tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków, • zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. 

Dawkowanie: Nakładać 1-3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm maści/żelu. Hirudoid® w postaci maści/żelu należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na polisiarczan mukopolisacharydowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy nakładać żelu na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Dostępne opakowania: Tuba 40g i 100g .

Podmiot odpowiedzialny: STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy

Więcej informacji na: www.hirudoid.com.pl

ulotki/
ulotki/
images/leki/Hirudoid_0,3g_40_1.png
Czytaj więcej